tiny_website

Biyoenformatik Grubu
 
 
Biyoenformatik araştırma grubumuz 2014 yılında Yrd.Doç.Dr. Tuğba Önal-Süzek ve Yrd.Doç.Dr. Barış Ethem Süzek'in önderliğinde kurulmuştur. Grubumuz 3 aktif Tübitak projesi desteği ile çalışmalarına başlamıştır. 
 
 
 

Android (Mobil Bilişim) Grubu

Yrd.Doç.Dr. Enis Karaarslan tarafından koordine edilen bir araştırma/uygulama grubudur. Mobil bilişim üzerine projeler ve araştırmalar yapılmaktadır.

MSKÜ Mobil uygulaması bu grup tarafından geliştirilmiştir ve 800'ü aşkın cihazda aktif olarak kullanılmaktadır.

Öğrenciler var olan projelere katılarak, hem kendilerini geliştirebilirler hem de özgeçmişlerine ekleyebilecekleri bir deneyim kazanmış olurlar.

Şu anda var olan bazı araştırma konuları aşağıdaki gibidir:

-Mobil teknolojilerin eğitimde kullanımı

-Deprem anında iletişim

-Coğrafi Bilgi Sistemlerinin mobil cihazlardan kullanılması

-Güvenlik ve mahremiyet

Yapılan çalışmaların bildiri ve makaleye dönüşmesi de gerçekleşmektedir. Erasmus staj hareketliliği ile bir grup üyesinin bu yaz yurtdışına gitmesi sağlanacaktır ve bu tür yurtdışı bağlantıları ile bu imkanların artarak sürmesi hedeflenmektedir.

Grubun ana sayfasına http://android.mu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Google Play Store'daki uygulamalarımız için tıklayınız;

https://play.google.com/store/apps/developer?id=Mu%C4%9Fla+S%C4%B1tk%C4%B1+Ko%C3%A7man+Uni.+Comp.+Eng.+Android+Group

 


Network ve Güvenlik Grubu

http://netseclab.mu.edu.tr

Yrd.Doç.Dr. Enis Karaarslan tarafından koordine edilen bir araştırma/uygulama grubudur. Network ve Güvenlik üzerine projeler ve araştırmalar yapılmaktadır. Öğrenciler var olan projelere katılarak, hem kendilerini geliştirebilirler hem de özgeçmişlerine ekleyebilecekleri bir deneyim kazanmış olurlar. Şu anda var olan bazı araştırma konuları aşağıdaki gibidir:

  • Siber Güvenlik
  • Mahremiyet (TOR ağları)
  • Android ortamında güvenlik ve mahremiyet

Yapılan çalışmaların bildiri ve makaleye dönüşmesi de planlanmaktadır.

Ağ ve Güvenlik Laboratuvarı

Network cihazlarından (switch, router) ve örnek bir güvenlik altyapısından (güvenlik duvarı, saldırı tespit sistemi) oluşan bir ağ/güvenlik laboratuvarının kurulum süreci de başlamıştır.

Ortak Çalışmalar:

Dalhouise Universitesi (Kanada) Bilgisayar Bilimleri Bölümü – NIMS Lab ile ortak çalışmalar yürütülmektedir. Mevlana programı ve Tübitak proje süreçleri devam etmektedir.