tiny_website

Biyoenformatik Grubu

http://ceng.mu.edu.tr/labs/bioinfo/

Biyoenformatik araştırma grubumuz 2014 yılında Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Önal-Süzek ve Dr. Öğr. Üyesi Barış Ethem Süzek'in önderliğinde kurulmuştur. Grubumuz 3 aktif Tübitak projesi desteği ile çalışmalarına başlamıştır.


MSKU BcRG - MSKÜ Blokzinciri Araştırma Grubu (MSKU Blockchain Research Group)

http://wiki.netseclab.mu.edu.tr/index.php?title=MSKU_BcRG

Blokzinciri teknolojisinin potansiyelini araştırmak ve uygulamalar geliştirmek üzere 2017 Haziran ayından itibaren Dr. Öğr. Üyesi Enis Karaarslan önderliğinde NetSecLab altında çalışmalarına başlamıştır.

  • - Blokzinciri'nin siber güvenlik, sağlık, enerji ve akıllı şehir uygulamaları üzerine ortak araştırmalar yapmak
  • - Teknolojisi üzerine eğitim ve sunumlar gerçekleştirmek
  • - Blokzinciri projeleri üzerine danışmanlık hizmetleri vermek
  • - Kurumların ihtiyaçlarının analizi; blokzinciri teknolojisi kullanan çözümlerin tasarımının uygulanmasının gerçekleştirilmesi


Android (Mobil Bilişim) Grubu

http://android.mu.edu.tr

Dr. Öğr. Üyesi Enis Karaarslan ve Dr. Öğr. Üyesi Özgür Kılıç tarafından koordine edilen bir araştırma/uygulama grubudur. Mobil bilişim üzerine projeler ve araştırmalar yapılmaktadır. Öğrenciler var olan projelere katılarak, hem kendilerini geliştirebilirler hem de özgeçmişlerine ekleyebilecekleri bir deneyim kazanmış olurlar. 

Google Play Store'daki uygulamalarımız için tıklayınız.


Network ve Güvenlik Grubu

http://netseclab.mu.edu.tr

Dr. Öğr. Üyesi Enis Karaarslan tarafından koordine edilen bir araştırma/uygulama grubudur. Network ve Güvenlik üzerine projeler ve araştırmalar yapılmaktadır. Öğrenciler var olan projelere katılarak, hem kendilerini geliştirebilirler hem de özgeçmişlerine ekleyebilecekleri bir deneyim kazanmış olurlar. Şu anda var olan bazı araştırma konuları aşağıdaki gibidir:

  • - Siber Güvenlik
  • - Mahremiyet (TOR ağları)
  • - Android ortamında güvenlik ve mahremiyet

Yapılan çalışmaların bildiri ve makaleye dönüşmesi de planlanmaktadır.


Ağ ve Güvenlik Laboratuvarı

Network cihazlarından (switch, router) ve örnek bir güvenlik altyapısından (güvenlik duvarı, saldırı tespit sistemi) oluşan bir ağ/güvenlik laboratuvarının kurulum süreci de başlamıştır.


Ortak Çalışmalar

Dalhouise Üniversitesi (Kanada) Bilgisayar Bilimleri Bölümü - NIMS Lab ile ortak çalışmalar yürütülmektedir. Mevlana programı ve Tübitak proje süreçleri devam etmektedir.